• 1401/01/28 - 16:38
  • تعداد بازدید خبر : 324
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه

بررسی نحوه تشکیل کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

در اولین نشست هم اندیشی مدیریت روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مسوولان روابط عمومی های تابعه دانشگاه، نحوه تشکیل کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه جمعیت در دانشگاه بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان( وبدا)؛ در پی صدور ابلاغ تشکیل قرارگاه جمعیت و حمایت از خانواده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جلسه ای به همین منظور با حضور مدیر و کارشناسان روابط عمومی ستادی و جمعی از مسوولان روابط عمومی های تابعه دانشگاه در دفتر مدیریت روابط عمومی تشکیل شد.
در این جلسه فیروز نصیرزاده مدیر روابط عمومی دانشگاه با اشاره به ابلاغ وزارت بهداشت مبنی بر تشکیل قرارگاه جمعیت در دانشگاههای علوم پزشکی کشور، گفت: بر اساس این ابلاغ،  رییس دانشگاه به عنوان رییس قرارگاه و معاون بهداشتی به عنوان دبیر قرارگاه و روابط عمومی نیز به عنوان یکی از اعضای این قرارگاه معرفی شده اند.
وی استان گیلان را یکی از استانهای مطرح کشور در زمینه فرهنگ و پرورش نخبگان و اندیشمندان برجسته برشمرد و افزود: با توجه به خطرات ناشی از کاهش فرزندآوری و جمعیت و افزایش شاخص سالمندی در کشور به ویژه در استان گیلان،  ضرورت فرهنگ سازی، تولید محتوا و اطلاع رسانی  دوچندان می شود. 
 
مدیر روابط عمومی با اشاره به تاکید مقام عالی وزارت بهداشت مبنی بر تشکیل کمیته رسانه در این قرارگاه برای پیگیری اطلاع‌رسانی و تبلیغات برنامه‌ها، گفت: در این راستا روابط عمومی های واحدهای تابعه دانشگاه با مشارکت روابط عمومی سایر دستگاهها و  به ویژه اصحاب رسانه میتوانند در زمینه اطلاع رسانی نقش بسزایی ایفا کنند.
در ادامه هر یک از حاضرین در جلسه، به ارایه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
 
در این جلسه مقرر شد ضمن تشکیل کمیته رسانه و اطلاع رسانی قرارگاه جمعیت، از نمایندگان دستگاههای تاثیرگذار در حوزه اطلاع رسانی از جمله فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی، دانشگاهها ، آموزش و پرورش، صدا وسیما، خبرگزاری و پایگاههای خبری و همچنین اساتید ، پژوهشگران و صاحبنظران دانشگاهها و مراکز آموزشی جهت شرکت در حلسات این کمیته دعوت بعمل آید. 
 
پی نوشت: براساس ابلاغ وزارت بهداشت مبنی بر تشکیل قرارگاه جمعیت در دانشگاههای علوم پزشکی کشور، رییس دانشگاه  به عنوان مسئول قرارگاه، معاون بهداشت به عنوان جانشین و دبیر، معاون درمان، معاون پژوهشی، معاون توسعه، معاون فرهنگی و دانشجویی، معاون آموزشی، مدیرکل بیمه سلامت استان، مدیر روابط عمومی دانشگاه، مدیر بازرسی دانشگاه، مدیریت سلامت خانواده به عنوان اعضا و همچنین سه نفر از اعضای هیات علمی، صاحب نظران(ترجیحا بانوان) با معرفی معاون بهداشت و ابلاغ رییس دانشگاه به عنوان تشکیلات قرارگاه جوانی جمعیت در دانشگاه های علوم پزشکی کشور معرفی خواهند شد. 
  • گروه خبری : اخبار روابط عمومی دانشگاه,اخبار اختصاصی
  • کد خبر : 86561
کلمات کلیدی
پریوش  نورانی
خبرنگار

پریوش نورانی

تصاویر

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 1401/01/28 16:38