• 1400/06/25 - 11:07
  • تعداد بازدید خبر : 389
  • زمان مطالعه: 1 دقیقه

برگزاری جلسه نحوه مقابله با شیوع عفونت قارچی موکور مایکوزیس در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

در خصوص نحوه مقابله با شیوع عفونت قارچی موکور مایکوزیس (قارچ سیاه ) جلسه ای در دفتر معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا):این  جلسه با حضور دکتر انوش دهنادی مقدم- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، متخصصین ENT، چشم، عفونی و رئیس مرکز آموزشی درمانی رازی ،مدیر پرستاری ،مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه ، مدیر درمان دانشگاه و کارشناسان ستادی برگزار شد.

 در این جلسه با توجه به شیوع عفونت قارچی موکور مایکوزیس در بین بیماران مبتلا به کووید19 ، که علل آن مصرف داروهای سرکوب کننده ایمنی،  از جمله کورتیکو استروییدها و وجود بیماریهای زمینه ای متابولیک بخصوص دیابت می باشد در مورد سه موضوع ، پیشگیری از ابتلا ، تشخیص به موقع و شروع درمان و مدیریت درمان در سیر بیماری تبادل نظر شد.

دکترانوش دهنادی مقدم با توجه ضررورت شروع به موقع درمان ضد موکور مایکوزیس، بیان کرد: هماهنگی لازم جهت خدمات جراحی بدون تاخیر توسط متخصصین گوش و حلق و بینی انجام شود و مراتب درمانی به اطلاع روسای مراکز بیمارستانی، پزشکان و کادر پرستاری رسانده شود.

 در پایان بر آمادگی کامل مراکز ریفرال درمانی برای رسیدگی به این بیماران تاکید شد و روسای مراکز آموزشی درمانی امیرالمومنین (ع) و رازی نیز گزارشی از این بیماری ارایه کردند.

 

  • گروه خبری : اخبار روابط عمومی دانشگاه
  • کد خبر : 76364
اعظم  بیدریغ کسمایی
خبرنگار

اعظم بیدریغ کسمایی

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 1400/06/25 11:07